.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶

حضور استان خراسان رضوی در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور

خراسان رضوی در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور که از ۱۵ تا ۱۸ دی ماه در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود؛ با ۲۶ غرفه و رویکرد معرفی ظرفیت ها و توانمندی های دهیاری ها و روستائیان بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی؛ حضور یافت.

خراسان رضوی در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر کشور که از 15 تا 18 دی ماه  در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود؛ با 26 غرفه و رویکرد معرفی ظرفیت ها و توانمندی های دهیاری ها و روستائیان بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی؛ حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، معرفی آثار هنری و صنایع دستی روستائیان، معرفی روستاها و پتانسیل های گردشگری، برگزاری مراسمات آیینی و سنتی از جمله فعالیت های روستائیان استان خراسان رضوی در این نمایشگاه است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول ریاست جمهوری در بازدید از غرفه های استان خراسان رضوی از حضور فعال این استان در نمایشگاه امسال تقدیر کرد.
سید ابوالفضل رضوی با اشاره به ضرورت برگزاری این قبیل نمایشگاه ها، آن را فرصتی برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم سایر استان ها با یکدیگر و انتقال تجربیات دانست.
استاندار خراسان رضوی نیز با حضور در سالن 12 نمایشگاه بین المللی تهران ازغرفه های استان خراسان رضوی بازدید کرد.
علی رضا رشیدیان در حاشیه ی بازدید از این نمایشگاه گفت: توجه به صنایع دستی و بوم گری در روستاها در کنار گردشگری می تواند نقش مؤثری در جهت درآمدزایی و اشتغال روستائیان داشته باشد.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه توانمندی روستائیان و عشایر توانسته است رشد و پیشرفت روستاهای کشور در عرصه های مختلف را به منصه ظهور بگذارد.
در این نمایشگاه غرفه هایی از روستاهای ریاب شهرستان گناباد، طبس شهرستان سبزوار، بقمچ شهرستان چناران، تپه سلام و جیم آباد شهرستان مشهد، دائر و دستاوردهای روستایی شهرستان های درگز، نیشابور، چناران، سرخس، عکس ها و نقاشی های روستایی، پلیس ساختمان روستایی، سامانه جامع نرم افزاری دهیاری های استان، غرفه روستای پاژ(زادگاه فردوسی)، دهکده سلامت، صنایع دستی بانوان روستایی، معرفی بازی های بومی و محلی به نمایش گذاشته شده است.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : ۴۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع

    .
    .
اخبار دهیاری ها