.
۱۳۹۷/۰۲/۰۴

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

ارتقا ضریب نفوذ گاز روستایی استان به ۹۰ درصد تا پاییز مسال

استاندار خراسان رضوی گفت: ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی استان که در ابتدای دولت یازدهم ۵۶ درصد بود تا پاییز امسال به بیش از ۹۰ درصد می رسد.

استاندار خراسان رضوی گفت: ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی استان که در ابتدای دولت یازدهم 56 درصد بود تا پاییز امسال به بیش از 90 درصد می رسد.
 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در مراسم اهدای دو هزار سند اراضی شهرستان خواف به مردم این منطقه گفت: طی سال گذشته فقط در این حوزه هر روز یک پروژ گازرسانی روستایی به انجام رسید و یک پروژه جدید به اجرا درآمد.
وی ادامه داد: امید است این نهضت کار وتلاش در عرصه گازرسانی برای توسعه در مناطق محروم و روستایی توسعه یابد تا به 100 درصد برسد.
استاندار خراسان رضوی افزود: افتخار انقلاب و نظام جمهوری خدمت صادقانه به مردم است و همواره این امر مورد تاکید امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و نیز  رئیس جمهوری بوده و هست.
رشیدیان عنوان کرد: مسئولان خادمان مردم هستند و تلاش خادمانه ومخلصانه و با تمام توان برای مردم ، رضایت خداوند را در پی دارد.
وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی برای توسعه عادلانه امکانات و خدمات در سطح کشور تلاش های زیادی شده چنانکه در حوزه های عمرانی بویژه انتقال آب ، برق و گاز به روستاها و مناطق محروم و توسعه جاده ها کارهای ارزنده ای شده، و درکنار آن ظرفیت های کشاورزی و باغداری و غیره نیز مورد توجه بوده است.
وی ادامه داد: در حوزه برق رسانی هم امروز حتی روستاهای 10 خانوار هم از این نعمت بهره مند هستند .
 رشیدیان مساله اصلی و چالش جدی کنونی روستاها را بیکاری و نبود اشتغال مناسب دانست و گفت : در این راستا با همت حوزه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ، بنیاد مستضعفان و بانک سینا ، سال گذشته 500میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای طرح های اشتغالزای روستایی استان مشخص شد که طی 10 ماه اول سال گذشته 360 میلیارد ریال آن جذب شد و هم اکنون نیز 900 میلیارد ریال پروژه دیگر آماده است.
وی عنوان کرد : با همراهی رئیس بنیاد مستضعفان 100 میلیارد ریال تسهیلات دیگر به سهمیه استان برای اشتغال جوانان افزوده شد.
وی ادامه داد : امید است با حل مشکل سند زمین های مورد اختلاف بنیاد مستضعفان و منابع طبیعی و صدور و تحویل اسناد به مردم زمینه برای اجرای طرح های اشتغالزا از سوی مردم قوت یابد.
استاندار افزود : با تاکید سعید کیا رئیس بنیاد مستضعفان برای حل مشکل این اراضی و دستور موکد برای رفع و سند دار شدن املاک مردم ، در این مدت قدم های خوبی در این راستا برداشته شد .
وی تصریح کرد : امروز 2هزار مورد از اسناد مردم اعطا شد و امید است این امر در حوزه زمین های کمشاورزی و آب نیز ادامه یابد و زمینه بهره وری و استفاده از ظرفیت های بالقوه موجود و آبادانی اراضی و زمین های استان باشیم .
 


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها