.
۱۳۹۷/۰۲/۰۵

استاندار خراسان رضوی:

همه در مقابل بروز هر ناهنجاری در جامعه مسئولیم

استاندار خراسان رضوی گفت: همه ما به عنوان مسئولان جامعه، در مقابل بروز هر ناهنجاری مسئول هستیم .

استاندار خراسان رضوی گفت: همه ما به عنوان مسئولان جامعه، در مقابل بروز هر ناهنجاری مسئول هستیم .
 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه شورای اداری شهرستان بینالود افزود: در جامعه ممکن است ناهنجاری هایی باشد و هیچ کس نمی تواند بگوید من مسئولیت یک بخش را دارم و بقیه ارتباطی به من ندارد زیرا وقتی در جامعه مسئولیت می پذیرید مسئول همه جامعه هستید و اگر ناهنجاری رخ دهد در قبال آن هم مسئولیت دارید.
وی اظهار کرد: اگر رفتاری از یک جوان سر می زند که نمی پسندیم، در واقع  ما مسئول آن هستیم و برای حل این معضل باید مسئولانه و صحیح  برخورد کنیم.
استاندار خراسان رضوی افزود: نمی توانیم بگوییم این جوان از ما نیست؛ زیرا او از ماست و فرزند ماست و مقدمه امر به معروف و نهی از منکر آن است که او را از خود دانسته و برای او به واقع دلسوزی کنیم که در این صورت خداوند به ما نفوذ کلام می دهد و این امر به معروف و نهی از منکر اثربخشی لازم را خواهد داشت.
 وی با بیان اینکه بیش از همه باید خود را مصداق امر به معروف بدانیم، تصریح کرد: در شروع سال نیز مقام معظم رهبری هم بر این امر تاکید داشتند و همه مسئولان ما به خوبی آن را دریافتند چنانکه شاهد نشست های مختلف سران قوا و کاهش اختلافات و مشکلات هستیم.
رشیدیان با تاکید براینکه هیچ مشکلی درکشور نیست که توسط ما قابل حل نباشد، افزود : امروز دشمنان این مرز و بوم چشم امید به ضعف ها و مشکلات کشور و سوء استفاده از آن برای اهداف شوم خود بسته اند، در این شرایط باید بتوانیم با احساس مسئولیت، اتحاد، تقویت نشاط و امید در جامعه و بهره گیری از توانمندی مردم بویژه جوانان در مقابل ظرفیت سازی دشمن برای تهدیدات همانند 40 سال قبل محکم ایستاده و این ودیعه امام (ره) و شهدا را به نسل بعد تحویل دهیم .
وی در ادامه با تاکید بر اینکه همه ما آحاد یک کشور تحت لوای رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی هستیم، گفت: هیچ یک از ما در جدایی نفعی نداریم بلکه شکننده و ضعیف می شویم و اقتدار و قدرت ما در پیوستن به هم است.
رشیدیان تصریح کرد: آنان آن سوی مرز با اقدامات خناثانه و طرح موضوع بهار عربی سعی می کنند منافعشان را با اختلاف پراکنی بین ملت ما تامین کنند در حالی که این فرد ضعیف قادر به حفاظت از کاخ خود نیست و امنیت اش توسط سربازان خارجی و آمریکایی ها تامین می شود .
 وی تصریح کرد: این فرد با این هزینه کردن ها و سیستم های تبلیغاتی دل به این بسته که با طرح  بهار ایرانی به اهداف خود نزدیک شود حال آنکه نمی داند بهار ایرانی، بهارنشاط، امید ، اتحاد و همدلی است و در استانی چون خراسان رضوی هیچ تفاوتی بین مردم مشهد با طرقبه و شاندیز یا گناباد و خواف و غیره قائل نیستیم و همه آنها ولی نعمت ما هستند .
وی با بیان اینکه آنچه در جلسات کارشناسی طرح و نهایی می شود، بر اساس مصالح و قانون است و هیچ گاه تقسیمات کشوری و جدا شدن از یک جا و یا افزون به قسمتی دیگر، چارچوب استان ما را تغییر نمی دهد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه مردم ما همواره هر جا نیاز بوده به کمک یکدیگر می شتابند و به هم علاقه و علقه بسیار دارند، مراقب باشیم با تحریک برخی مباحث این حب و محبت را تبدیل به بدبینی نکنیم .
وی تصریح کرد : این ملت ریشه در یک خاک و کشور دارند، اجازه ندهیم عده ای در مساله قومیت ، مذهب ، آب و جغرافیا و غیره بین مردم و یا حتی بین قوای ما اختلاف افکنی کنند، این نظام تحت زعامت مقام معظم رهبری و قوای سه گانه یکپارچه است .
 وی افزود : آنان که می گویند ما فلان بخش از این نظام را قبول داریم و بقیه را نه ،این حرف شان دروغ است و باید بدانیم قبول نداشتن با نقد امری کاملا متفاوت است. 
وی با بیان اینکه نقد بسیاری ضروری است ، گفت :  امور انسانی همواره اشکالات و خطاهایی دارد و اگر مومن آیینه برادر مومن خود نباشد و نقد نشویم، پیشرفت نمی کنیم، اما تخریب و سیاه نمایی و اقداماتی از این دست ، زیبنده تفکر انقلاب اسلامی نبوده و نیست.
*بیاموزیم به قانون و نیروی انتظامی احترام بگذاریم 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به موضوع اخیر برخورد پلیس با دختری که حجاب مناسب نداشت، گفت : در این موضوع از سوی عده ای تندروی ها و جفاهایی به نیروی انتظامی و خدمتگزاران این عرصه شد.
رشیدیان افزود : نیروهای انتظامی از مرزتا عمق این کشور برای برقراری نظم ، انضباط و امنیت تلاش نموده وبا جان خود از آرامش و امنیت مردم دفاع می کنند .
  وی ادامه داد : در عین حال باید بیاموزیم و به یکدیگر متذکر شویم که همه ما در حوزه اجتماعی برای داشتن شهر، کشور و جامعه ای امن و آرام باید به قانون و به نیروی انتظامی که مجری قانون است ،احترام گذارده و این موضوع را به فرزندان خود آموخته و یادآور شویم. 
وی تصریح کرد : در این میان نوع و نحوه برخورد با یک تروریست مهاجم با  یک سارق تا یک فرد ناهنجار اجتماعی با هم متفاوت است.
 وی افزود : از سویی اگر آن مامور در انجام وظیفه تخطی کرده است، در ساختار نیروی انتظامی، دستگاههای نظارتی و بازرسی بسیار قوی و پیگیری ایجاد شده که موارد تخطی وشکایات را به دقت پیگیری می کند وبالاتراز آن در دستگاه قضایی جایگاهی برای رسیدگی به شکایت ها از آنها تعریف شده ونمایندگان مجلس در کمیسیون های تخصصی هم بر حسن انجام امور نظارت داشته ودر موارد لازم پیگیری و برخورد می کنند.
 وی اظهار کرد : در این راستا جا دارد فرماندهی نیروی انتظامی و دستگاه رسیدگی کننده این مورد را به صورت کامل از ابتدا تا انتها با دقت بررسی کنند. 
رشیدیان در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال گفت : حمایت از کالای ملی فقط مصنوعات نیست بلکه همه خدمات و محصولات در تمامی حوزه ها را در بر می گیرد و حتی در کار و فعالیت ما هم با ارتقا بهره وری نمود یابد و امور دقیق تر، با کیفیت تر و کم هزینه تر انجام شود.
وی با اشاره به خطاب رهبرمعظم انقلاب در سخنرانی ابتدای سال به همگان ، افزود : در این راستا همه باید نقش خود را ایفا نموده ودر این حمایت از کالای داخلی به بازار داخلی و خارجی و نیاز و خواست آن توجه داشته و ارتقای کیفیت کالاها محور عمل قرار گیرد و تولیدات به سطحی از کیفیت برسد که برند شود.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر مراقبت از ظرفیت ها و برندهای خراسان رضوی برای حفظ تولید ،اظهار کرد : باید با استفاده از ظرفیت علمی استان و توان شرکت های دانش بنیان برای کاهش هزینه ها وارتقا بهره وری حوزه تولیدی اقدام کنیم .
 وی ابراز امیدواری کرد : شعار سال به یک آگاهی همه گیر و برنامه عملیاتی برای بخش های اجرایی شود تا بتوان در انتهای سال شاهد نتایج گسترده آن در افزایش تولید و صادرات باشیم .
وی با اشاره به اینکه حل مسائل و چالش ها به یکباره ممکن نیست ، افزود : در این راستا با اولویت بندی مسائل و ظرفیت سازی برای مشارکت گسترده تر بخش خصوصی برنامه ریزی و اقدام می شود.
وی با بیان اینکه موضوع بازآفرینی بافت های فرسوده و تسهیلات این حوزه و نیز نوسازی ناوگان فرسوده شهری و جاده زمینه های خوبی است تا بخش خصوصی در تعامل با بانک ها و شهرداری ها در این امر ورود نموده از این فرصت برای توسعه و ارتقا و بهبود شرایط استان و شهرها و روستاها بهره گرفته شود.
وی بااشاره به تسهیلات و امکاناتی که در بودجه امسال در موضوع رونق تولید دیده شده و کمک های فنی و اعتباری ، افزود : در این میان 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت توسعه اشتغال روستایی با محدودیت زمانی تعیین شده از جمله بخش هایی است که باید سریعتر نسبت به جذب آن اقدام کردو ها در راستای توسعه روستایی اقدام نمود. 
ل تومان تسهیلات ارزان قیمت برای مناطق روستایی در کشور تعیین شده و محدودیت زمانی دارد باید بتوان سریعتر از این منابع و تسهیلات استفاده نمود و در این راستا تمام روستاها ، شوراها و دهیاران بایدو کسانی که در این عرصه ایده و طرح هایی دارند باید در مدت کوتاهی آن را تبدیل به طرح های اقتصادی کنند.
وی تسهیلات تبصره 18 که یک هزار و 840 میلیارد تومان است هم امکان خوبی دانست که به منظور استفاده مطلوب از آن شبکه تعامل بخش دولتی وخصوصی و بانکها را تسهیل  و تقویت کنیم.
وی ظرفیت حوزه شرکت های دانش بنیان هم مطلوب خواند و گفت : امید است اقدامات گسترده تری در تحقق این توان انجام شود . به گفته وی ، در حوزه طرح های خود اشتغالی و حمایتی هم سال گذشته با ایجاد 19 هزار اشتغال جدید اقدام ارزشمندی صورت گرفت  که در واقع منجر به توانمندسازی مددجویان گردیدو امسال باید تداوم یابد.
 


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها