.
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

بیکاری زنان روستایی در خراسان رضوی کاهش یافت

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح ارتقای توانمندی های زنان روستایی میزان بیکاری این قشر در استان تا پایان پارسال ۳.۲ درصد کاهش یافت.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: با اجرای طرح ارتقای توانمندی های زنان روستایی میزان بیکاری این قشر در استان تا پایان پارسال 3.2 درصد کاهش یافت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، فرشته سلجوقی با بیان این مطلب افزود: طرح ارتقای توانمندی های زنان روستایی با هدف کاهش بیکاری زنان و افزایش نرخ مشارکت اقتصادی آنان اجرا شده است. اجرای این طرح سال نخست در 50 روستا، سال دوم در 100 روستا و امسال در 100 روستای دیگر اجرایی شده و توانمندسازی زنان 15 تا 35 ساله را دنبال می کند.
وی ادامه داد: خراسان رضوی دارای بیشترین روستا در بین استانهای کشور است و چرخ اقتصاد روستا به دست پرتوان زنان کارآفرین می چرخد. تقویت مشاغل جوار مزرعه و مشاغل خانوادگی می تواند به اقتصاد روستا کمک شایانی کند.
مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: در طرح ارتقای توانمندی زنان روستایی دستگاههای اجرایی متولی دایره انجام اقدامات و اختصاص امکانات خود را در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و آموزشی به زنان و دختران هدف افزایش می دهند.
وی افزود: این طرح در خراسان رضوی با کمک 17 دستگاه اجرایی همکار به اجرا درآمده و اقدامات این دستگاهها توسط مجمع مشورتی زنان شهرستانها و فرمانداران قابل اندازه گیری و نظارت است.
سلجوقی ادامه داد: در چارچوب طرح ارتقای توانمندی زنان روستایی تلاش شده در مساله اشتغال به بازارشناسی، بازاریابی، بازارسازی توسط زنان که مغفول واقع شده کمک شود و این مهم از طریق در کنار هم قرار دادن دستگاههای اجرایی متولی برای همسو کردن اقدامات و امکانات در حوزه زنان انجام گرفته است.
خراسان رضوی 28 شهرستان، 70 بخش و 2 هزار و 540 روستا دارد. براساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 جمعیت زنان روستایی این استان 850 هزار نفر است.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع

    .
اخبار دهیاری ها