.
۱۳۹۷/۰۴/۱۳

به مناسبت فرا رسیدن روز دهیار

نشست دهیاران شهرستان فیروزه با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: در سه ماه نخست امسال دو میلیارد و ۸۰۰میلیون ریال اعتبار برای دهیارایهای استان اختصاص یافت که نسبت به مدت سال گذشته ۲۰ درصد بیشتر شده است.

محمدعلی همدمی نژاد روز سه شنبه در مراسم گرامیداشت روز دهیار با حضور دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان فیروزه افزود: در سال گذشته به دو هزار و 438 دهیاری در خراسان رضوی دو هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته بود.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش جمعیت روستایی در خراسان رضوی 91 دهیاری به شما دهیاریهای استان اضافه شده است.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: برای روستاهای با جمعیت 30 خانوار مجوز تاسیس دهیاری صادر می شود. بسیاری از دهیاریها با ایجاد اشتغال در روستاهایشان قدرت رقابت با شهرداری را دارند اما تعداد دهیارانی که به خودکفایی رسیده اند کم است.
وی همچنین اظهارداشت: 'طرح تجمیع دهیاریها' برای روستاهایی که جمعیت کمتری دارند اجرا می شود اما این طرح به دلیل بحثهای قومیتی چندان مورد استقبال قرار نگرفته است.
فرماندار فیروزه نیز در این مراسم گفت: دهیاران در صف مقدم خدمت رسانی به روستائیان هستند و تسلط بر حوزه کاری و تعامل با شوراهای روستا باید مورد توجه آنها باشد.
محمدحسین صالحی افزود: گازرسانی به روستاهای فیروزه طی دو سال اخیر به 80 درصد رسید و امسال به 99 درصد می رسد که نشانگر تلاش دهیاران است.
مرکز شهرستان 42 هزار نفری فیروزه در فاصله 152 کیلومتری غرب مشهد واقع است.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها