.
۱۳۹۷/۰۴/۲۱

نشست سه جانبه مدیران کل

توسعه نرم افزاری فرآیندهای کاری شهرداری ها و دهیاری ها

نشست سه جانبه مدیران کل دفتر امور روستایی و شوراها، دفتر امور شهری و شوراها و دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیار یهای کشور در محل دفتر امور روستایی برگزار گردید.

نشست سه جانبه مدیران کل دفتر امور روستایی و شوراها، دفتر امور شهری و شوراها و دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیار یهای کشور در محل دفتر امور روستایی برگزار گردید.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در این نشست بیان داشت: با توجه به گستردگی استان و تعداد دهیاری های این استان که بیشترین تعداد دهیاری را در بین استانهای کشور دارا می باشد و همچنین لزوم نظارت مستمر بر فعالیت و عملکرد دهیاری ها، نرم افزاری نمودن فرآیندهای در حال اجرا با تهیه نرم افزارهای تخصصی دهیاریها ضروری می باشد.
محمدعلی همدمی نژاد افزود: این دفتر با بهره گیری از نیروی تخصصی بومی، موفق به تهیه این نرم افزارها و اجرای آن در بستر امن شبکه دولت شده است.
وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر نرم افزار های مالی و بودجه دهیاری ها، فنی و مهندسی و صدور پروانه های ساختمانی در کلیه دهیاری های استان در حال اجرا می باشد و بزودی نرم افزارهای ثبت جلسات و مصوبات شوراهای اسلامی و نظارت بر عملکرد ماشین آلات دهیاری ها نیز به آن اضافه خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها خاطر نشان ساخت: این دفتر آمادگی لازم جهت انتقال تجربیات و ارائه این نرم افزارها را به سایر استانهای کشور نیز دارد.
مدیرکل نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور نیز در این نشست بیان داشت: رویکرد این دفتر توسعه نرم افزاری در حوزه شهرداری ها و دهیاری های کشور با رویکرد استفاده از نرم افزارهای بکارگرفته شده موجود می باشد.
عباس کرکه آبادی ضمن تقدیر از فعالیتهای صورت گرفته در حوزه نرم افزاری دهیاری ها در استان خراسان رضوی بیان داشت: این استان با توجه به تعدد دهیار یهای موجود همواره در این زمینه پیشگام بوده است.
وی در ادامه ضمن تأکید بر ارائه چارچوب مشخص در خصوص بسط این نرم افزارها با سایر استان های کشور گفت: لازمه انجام این کار استاندارد سازی این نرم افزارها با بهره از آخرین قوانین و مقررات موجود می باشد.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست با بیان اینکه در حوزه مالی شهرداری ها با تعدد نرم افزاری زیادی مواجه می باشیم، ارائه استاندارد لازم جهت نرم افزارهای مالی شهرداری ها ضروری می باشد.
وحید قربانی گفت: دفتر امور شهری و شوراها در این خصوص با ارائه نرم افزار مالی و بودجه با در نظر گرفتن استانداردها و لحاظ نمودن آخرین قوانین و مقررات و به جهت هماهنگ سازی ورود اطلاعات مالی شهرداری ها و افزایش نظارت بر هزینه کرد اعتبارات توانسته این نرم افزار را در کلیه شهرداریهای استان راه اندازی نماید.
وی در ادامه افزود: نرم افزار جامع مدیریت شهری نیز از دیگر نرم افزارها حوزه شهرداری ها می باشد که در دستور کار این دفتر قرار دارد و بزودی وارد فاز اجرایی آن خواهیم شد.
شایان ذکر است مقرر گردید با هماهنگی دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستائی سازمان شهرداری ها و دهیار یهای کشور و پس از برگزاری جلسات کارشناسی در چند استان نرم افزارهای تهیه شده راه اندازی گردد.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها