.
۱۳۹۷/۰۷/۲۶

با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری برگزار شد:

جلسه هم اندیشی شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان خوشاب برگزار شد

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی در این نشست با اشاره به اهمیت آموزش برای پیشگیری از حوادث و مشکلات گفت: آزمون مکاتبه ای دهیاران استان با هدف افزایش آگاهی شغلی دهیاران در بخش های مختلف شامل قوانین و مقررات ملی، ساخت و ساز در روستا، مدیرت بحران و ایمنی برگزار شد.

همدمی نژاد ادامه داد: همچنین برنامه های آموزشی و بازدید علمی و اردوهای آموزشی برای دهیاران خراسان رضوی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه دهیاران با حقوق پایین کار جهادی و خدمات در سطح روستاها انجام می دهند، گفت: شوراها و دهیاران با انعکاس خدمات خود به مردم ، زمینه مشارکت ساکنان روستا در امور توسعه و آبادانی را فراهم کنند.

همدمی نژاد با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مناطق روستایی ساخت و سازهای بی ضابطه است، افزود: دهیاران در ساخت وسازها حساس باشند و برای توسعه روستا جلوی ساخت و ساز غیر مجاز را بگیرند.

وی با اشاره به توسعه خدمات دولت اکترونیک در روستاها ادامه داد: دهیاری ها به شبکه دولت ارتباط دارند و محدود روستاهایی که خط تلفن ندارند پیگیری کنند تا مردم از خدمات شبکه دولت برخوردار شوند.

مدیرکل امور روستایی استانداری خراسان رضوی گفت: #2_هزار_و_436_روستا در این استان دارای دهیاری است که نسبت به دوره چهارم مدیریت شورایی #83_دهیاری به شمار دهیاری های استان افزوده شده است.

همدمی نژاد با اشاره به نگاه مثبت دولت تدبیر وامید به حوزه روستاها گفت: علاوه بر خدمات عمرانی و زیرساختی در مناطق روستایی، #پرداخت_تسهیلات_اشتغال روستایی با کارمزد پایین منجر به درآمد پایدار و افزایش جمعیت روستایی شده است.

فرماندار شهرستان خوشاب: کمبود اعتبارات از مشکلات اساسی روستاهای  #پر_جمعیت و توانمند شهرستان خوشاب است چنانکه اجرای طرح های عمرانی و خدماتی در این روستاها به کندی پیش می رود.

ابارشی اظهار داشت: همچنین روستاها در زمینه ماشین آلات خدماتی وعمرانی با مشکل مواجه است و چند روستا مستعد  در برخورداری از ایستگاههای آتش نشانی محروم از این ایستگاهها است.

وی در ادامه افزود: نوده_انقلاب با وجود بهره مندی از #ایستگاه_آتش_نشانی بلحاظ  تجهیزات آتـش نشانی محدودیت هایی دارد و محور #دهستان_طبس با توجه به بعد مسافت با مرکز شهرستان و 20 روستای مسیر و همچنین منطقه دره یام راه  اندازی و تجهیز ایستگاه آتش نشانی ضرورت دارد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها پس از این نشست با حضور در روستای رباط جز با حضور در گلزار شهدای این روستای و تجدید میثاق با آرمانهای شهدای گرانقدر، از روند اقدامات و پروژه های انجام شده دهیاری در این روستا بازدید و ضمن گفتگو با دهیار و اعضای شورای اسلامی به سوالات ایشان پاسخ داد.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها