.
۱۳۹۷/۰۸/۰۹

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی:

۳۷۰ دستگاه انواع خودرو به دهیاری های خراسان رضوی در دولت تدبیر و امید تحویل شده است

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی گفت: طی استقرار در دولت تدبیر و امید ۳۷۰ دستگاه انواع خودرو به دهیاری های استان تحویل شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد علی همدمی نژاد در مراسم تحویل 28 دستگاه انواع خودرو به دهیاری های استان، افزود: در مجموع و تاکنون هزار دستگاه به دهیاری های استان تحویل شده که 370 مورد آن در دولت تدبیر و امید بوده است.  
وی اظهار داشت: برای خریداری این تعداد از خودروها اعتباری بالغ بر 35 میلیارد و 697 میلیون تومان هزینه شده که از سال 92 تاکنون تحویل دهیاری ها شده است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: برای تحویل 28 دستگاه خودرو امروز شامل: خودورهای دستگاه حمل زباله، کمپرسی، آتش نشانی سبک و سنگین و لودر نیز 45 میلیارد تومان هزینه شده است.
همدمی نژاد با بیان این که از مجموع سه هزار و 281 آبادی موجود در استان، دو هزار و 436  آبادی دارای دهیاری می باشند؛ تصریح کرد: در آخرین سرشماری جمعیت روستایی خراسان رضوی بالغ بر یک میلیون 700 هزار نفر شده است.
وی اعتبارات اختصاص یافته به دهیاری های استان در سال قبل را 221 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون هشت هزار و 57 پروژه توسط دهیاری ها در  خراسان رضوی به اجرا در آمده که سه هزار و 45 مورد آن در دولت تدبیر و امید بوده است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی تعداد ساختمان های دهیاری در استان را هزار و 467 مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد 766 مورد در دولت دکتر روحانی احداث شده است.
همدمی نژاد مجموع سوله های ورزشی روستایی خراسان رضوی را 157 مورد اعلام و خاطر نشان کرد: 124 مورد آن در دولت تدبیر و امید ساخته شده است.
وی از راه اندازی 70 شرکت تعاونی دهیاری با عضویت دو هزار و 143 نفر در استان خبر داد و گفت: با پرداخت 67 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستاییاز ابتدای سال تا کنون، زمینه اشتغال هزار و 819 نفر در مناطق روستایی فراهم شده است.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی با بیان این که 892 دهیاری استان به شبکه دولت متصل شده اند؛ تاکید کرد: تلاش ها برای تامین زیر ساخت های لازم برای اتصال هزار و 544 روستای دیگر در حال انجام است.
همدمی نژاد اظهار داشت: برای نخستین بار کمیته انظباط کار دهیاران در کشور در خراسان رضوی راه اندازی شده است.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها