.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از شهرستان کلات خراسان رضوی؛

جمالی‌نژاد: نباید نسبت به حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی‌ فضای منفی وجود داشته باشد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر اینکه موتور اصلی حرکت کشور در بخش‌های عمرانی، اقتصادی، صنعتی بخش خصوصی است، تصریح کرد : باید در عرصه‌های مدیریت شهری و روستایی زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را برای اجرای پروژه‌ها و تقویت اقتصاد شهر و روستا فراهم آوریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد جمعه ۳۰ خرداد در حاشیه بازدید از شهرستان کلات در استان خراسان رضوی، افزود: در حال حاضر همراهی شوراها، شهرداریها و دهیاریها با حضور بابرنامه و موثر بخش خصوصی یک الزام است و  نباید نسبت به حضور سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی‌ فضای منفی وجود داشته باشد.
جمالی‌نژاد با بیان اینکه حضور موثر و برنامه محور بخش خصوصی در عرصه امور اجرایی و همچنین مدیریت شهری و روستایی کشور می‌تواند بخش زیادی از مشکلات را حل و امور متوقف شده را به حرکت درآورد، گفت: در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در حال رفع مشکلات حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران در پروژه‌های عمران شهری و حمایت قانونی از این موضوع  هستیم.
وی در ادامه با بیان اینکه مدل‌های جدید کسب و کار باعث پیشرفت و رونق تولید در بخش‌های اقتصادی، صنعتی و عمرانی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر نسل جدیدی از کارآفرین‌ها بطور جدی در حال فعالیت هستند که نگاه و تفکرات و دغدغه‌هایشان با دست اندرکاران قدیمی متفاوت است و باید در عرصه برنامه‌ریزی و امور اجرایی از صاحبان جوان این تفکرات به عنوان سرمایه‌های انسانی جدید بهره ببریم تا بتوانیم سرعت پیشرفت امور را افزایش دهیم.
جمالی‌نژاد ادامه داد: در دورانی که با تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان مواجهیم، برای ساختن آینده مطمئنی برای کشور و اداره بهتر شهرها و روستاها باید به سرمایه‌های جوان این مرزوبوم متکی باشیم و شهرداریها هم باید به استارتاپ‌ها برای هوشمند‌سازی و دانش بنیان کردن تولید در ساختار مدیریت شهری و ایجاد تحول در ساختارهای قدیمی با هدف افزایش رضایت شهروندان و بهره‌وری بیشتر میدان دهند.
وی با اشاره به وجود جاذبه‌های طبیعی و گردشگری و میراث فرهنگی و تاریخی شهرستان کلات، گفت: با تقویت و ایجاد زیرساخت‌ها، بسترها و امکانات رفاهی لازم و اطلاع رسانی و معرفی گسترده، صنعت گردشگری می‌تواند وضعیت اقتصادی منطقه کلات را متحول و درآمد و اشتغال پایدار ایجاد نماید و در معاونت عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از کلات حمایتهای لازم را به عمل می آوریم.
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همچنین از حمایت این سازمان از پروژه‌های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه‌های ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: از پروژه‌هایی حمایت خواهد شد که دارای طرح مشخص در چارچوب اعلام شده باشد و پروژه حتما تا پایان کار دولت به اتمام برسد.
معاون عمرانی وزیر کشور همچنین یادآور شد: دولت در حال برنامه‌ریزی برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع کرونا در بخش‌های مختلف از جمله مدیریت شهری و روستایی، صنایع مختلف و حتی بخش خصوصی است تا با تدابیر اتخاذ شده بخش‌های مختلف کشور کمتر دچار آسیب شوند.


منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
۳۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها