.
۱۴۰۰/۰۴/۲۶

بازدید استاندار خراسان رضوی از محروم ترین روستای شهرستان خواف

استاندار خراسان رضوی از روستای هم زارع شهرستان خواف بازدید و در جمع اهالی این منطقه حضور یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جریان سفر به شهرستان خواف پس از بازدید و گفت‌وگو با مردم روستای هم زارع و استماع مشکلات آنان اظهار کرد: با توجه به مشکلات و محرومیت‌هایی که روستای هم زارع دارد، نیازمند تمرکز بیشتر بر روی این روستا هستیم.

محمدصادق معتمدیان در جریان سفر به شهرستان خواف پس از بازدید و گفت‌وگو با مردم روستای هم زارع و استماع مشکلات آنان اظهار کرد: با توجه به مشکلات و محرومیت‌هایی که روستای هم زارع دارد، نیازمند تمرکز بیشتر بر روی این روستا هستیم.

 
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: بحث تامین آب و لایروبی قنوات از اولویت‌های این روستا است. در این راستا همچنین حتما امروز سهمیه خاصی را در حوزه نهاده‌های دامی به شهرستان خواف و منطقه با محوریت روستاها اختصاص خواهیم داد.
 
وی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم این روستا خواستار شد و تاکید کرد: کمیته‌ امداد امام خمینی (ره) استان، تمام کسانی که در این روستا مشکلات معیشتی داشته و حقوقی ندارند را تحت پوشش قرار خواهد داد.
 
معتمدیان به ظرفیت‌های اعتباری و تسهیلاتی نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: در بحث مسکن، زمین و وام بلاعوض شرایط محیا است و بنیاد مسکن و بهزیستی اعتبارات خوبی دارند که نیاز است در مناطق محروم این اعتبارات داده شود. در این راستا حتما بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی باید در این منطقه حضور پیدا کنند و ظرفیت ۵۰ میلیون وام بلاعوض و ۱۰۰ میلیون وام قرض الحسنه را برای مردم توجیه نمایند تا مردم از این امتیاز خوب استفاده کنند.
 
گفتنی است؛ کمک به دهیاری روستای هم زارع و وعده ساخت پارک کوچک تفریحی در این روستا از دیگر نکاتی بود که استاندار خراسان رضوی برای آن‌ها قول مساعد داد.
 
لازم به ذکر است؛ روستای محروم هم زارع دارای ۵۹ خانوار و ۲۲۵ نفر جمعیت است.

منبع : زیرپرتال دفتر امور روستایی
بازدید : ۲۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

دسترسی سریع
اخبار دهیاری ها